null

Makijaż Permanentny

Jest to trwały makijaż, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu.

Efekt utrzymuje się 2 do 5 lat.

null

Przed Zabiegiem

Należy zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha – należy ją nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, skóra jest wówczas gładka, elastyczna i przy odpowiedniej pielęgnacji – nawilżona.

Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują się w takim stanie dłuższy czas.

24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się.

null

Po Zabiegu

Zaraz po zabiegu brwi są ciemniejsze niż zamierzony efekt. Jednak po około 7 dniach, po wyłuszczeniu się naskórka bledną o około 40-50%. Dlatego też konieczna jest druga wizyta (tzw. korekta1), która służy wzmocnieniu efektu i uzupełnieniu makijażu po wyłuszczeniu się naskórka.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry.