null

Zabiegi Laserowe

null

Laser PIKOSEKUNDOWY Q-switch Pico PMU

Laser picosekundowy wykorzystuje technologię ultrakrótkich impulsów (picosekundowych).

Posiada aż 4 długości fali: 532nm, 755nm, 1064nm, 1320nm.
Eksplozja generuje falę akustyczną, która rozbija barwnik na znacznie mniejsze fragmenty (niż w przypadku wykorzystania impulsów nanosekundowych) czego rezultatem jest dużo szybsza degradacja barwnika.

Dzięki wykorzystaniu efektu fotomechanicznego, a nie termicznego, zabieg z zastosowaniem lasera picosekundowego charakteryzują się krótkim czasem rekonwalescencji po zabiegu oraz brakiem przebarwień pozapalnych.

W cząstkę pigmentu, uderza energia kinetyczna o wysokiej mocy. Powoduje to rozpad cząsteczek na drobny pył, który zostaje wychwycony przez układ limfatyczny i wyeliminowany z organizmu jako niepotrzebna substancja prowadząc do stopniowego usuwania barwnika ze skóry.

null

USUWANIE TATUAŻU I MAKIJAŻU PERMANENTNEGO (KOLOROWEGO I CZARNEGO)

Kolor tatuażu lub makijazu permanentnego  ma znaczenie podczas laserowego usuwania

Z racji, że tatuaże mogą występować w wielu kolorach, szybkość ich usuwania może zależeć od tego, jakiej są barwy. Trzeba jednak pamiętać, że w głównej mierze to od rodzaju cząsteczki wprowadzonej do skóry zależy, ile zabiegów laserowych będzie potrzebnych do jego całkowitego usunięcia.

Czarny kolor, będący najpopularniejszym wśród miłośników tatuaży, jest zazwyczaj tworzony z czarnego tlenu żelaza i węgla roślinnego – są to duże cząsteczki, więc wymagana ilość zabiegów laserowych jest bardzo duża.

Równie trudnymi kolorami do usunięcia są zielony i żółty, ze względu na występowanie w nich naturalnych barwników.

Brązowy, wykorzystywany do makijażu permanentnego, może być usunięty tylko laserem Q-switched, ze względu na swoje właściwości. Najłatwiejszym do usunięcia kolorem tatuażu jest czerwony i różowy.

null

PEELING WĘGLOWY BLACK DOLL

Zabieg ten polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną pastą węglową. Podczas zabiegu drobinki węgla najpierw wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, która powoduje natychmiastowe odparowanie preparatu wraz z zanieczyszczeniami.

Efektem połączenia fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka oraz fototermolizy jest oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie stanu zapalnego, stymulacja komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum. W celu osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

null

DUAL LASER Sptf+

Dual Laser sPTF+ Photo Therapy Flash (PTF) to najnowsza opatentowana technologia, która łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Laser sPTF+ stanowi połączenie energii świetlnej oraz cieplnej w celu uzyskania najwyższej skuteczności. Został zaprojektowany na podstawie doświadczeń lekarzy i inżynierów, co pozwoliło na ustalenie terapii odpowiedniej do każdego rodzaju skóry. Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu systemu PTF. Jak dowiodły badania LASER sPTF+ daje skuteczność na poziomie 98,8%.

W przypadku sPTF+, dzięki opatentowanemu systemowi naświetlania PTF oraz użyciu podwójnych lamp, dawkowana energia jest jednolita, ciągła, bez rozbijania na pod-impulsy.

Widoczne efekty zabiegów:

Ból odczuwany przez pacjenta jest niewielki, porównywalny z „pstryknięciem” gumką recepturką. W miejscu gdzie znajduje się koncentracja chromoforu. Odczucie może przybierać na sile wraz ze wzrostem natężenia.

null

Usuwanie owłosienia

Światło penetruje w głąb naskórka do skóry właściwej, gdzie jest selektywnie absorbowane przez melaninę oraz włosy i cebulki włosów. Tworzy się efekt „fototermalny”, energia jest kierowana do korzenia włosa, podnosząc temperaturę melaniny błyskawicznie i doprowadzając do jej rozkładu. Dzięki temu zjawisku uzyskany jest efekt usunięcia owłosienia.

Odstępy pomiędzy poszczególnymi wizytami powinien wynosić 4-6 tygodni.

Seria obejmuje 6-10 zabiegów.

null

Fotoodmładzanie

Światło aktywuje fibroblast dla produkcji nowego kolagenu oraz włókien elastyny, wygładzając skórę oraz przywracając jej elastyczność. W tym samym czasie efekt „fototermalny” wytworzony przez światło wspomaga mikrocyrkulację oraz ukrwienie, a co za tym idzie- ich dotlenienie i odżywienie. Włókna stymulowane są do efektywnej regeneracji, a ich struktura zostaje uporządkowana. Zewnętrznym efektem tych przemian jest spłycenie zmarszczek i bruzd, wygładzenie skóry i zwężenie porów oraz wyraźnie zdrowszy koloryt skóry.

Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

Odstępy pomiędzy poszczególnymi wizytami powinien wynosić 2 tygodnie.

Seria obejmuje 6-10 zabiegów.

null

Leczenie trądziku

Zakres wykorzystywanych fal pochłaniane są przez barwniki beztlenowych bakterii Propionibacterium Acnes, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Fale świetlne powodują śmierć bakterii co owocuje zmniejszeniem się ilości zmian trądzikowych. Najlepsze rezultaty są uzyskiwane dzięki optymalnej energii oraz długości nagrzewania skóry. Zabieg jest skuteczny i mało czasochłonny, w porównaniu z leczeniem farmakologicznym.

Miejsce poddane zabiegowi powinno się zaczerwienić, krostki nabiorą ciemniejszego koloru. Po zabiegu skóra wygląda gorzej, ale już po paru godzinach jej stan się poprawia. Krostki stają się bledsze i przesuszone. Zabieg wykonuje się 2 razy w tygodniu przez okres 4-5 tygodni, między seriami trzeba zachować przerwę 20 dni.

null

Przebarwienia

Wchłonięte przez melaninę światło zamienia się w energie cieplną. Skutkiem tego procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte na drodze odnowy komórkowej skóry. Przebarwienia ciemnieją w ciagu kilku godzin po zabiegu, należy być przygotowanym, że mogą przybrać kolor ciemnej czekolady. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa około 2 tygodni. Od razu po zabiegu można nakładać makijaż i maskować przebarwione miejsca. W przypadku bardzo głębokich przebarwien zalecane jest powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, średnio potrzeba 3-6 zabiegów. Zabieg można poprzedzić mikrodermabrazją, co zwiększa skuteczność terapii. Po zabiegu mogą pojawic się zaczerwienienia skóry. Przebarwienia poddawane zabiegowi: piegi, melasma (ostuda), plamy soczewicowate starcze oraz przbarwienia pozapalne.

null

Terapia naczyniowa

Zakres wykorzystywanych fal pochłaniane są przez barwniki beztlenowych bakterii Propionibacterium Acnes, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Fale świetlne powodują śmierć bakterii co owocuje zmniejszeniem się ilości zmian trądzikowych.

Najlepsze rezultaty są uzyskiwane dzięki optymalnej energii oraz długości nagrzewania skóry.

Zabieg jest skuteczny i mało czasochłonny, w porównaniu z leczeniem farmakologicznym.